Андросова Анна
Місце роботи: лаборант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Магістр психології, лаборант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; координатор «Школи організатора освітньо-психологічного простору» та його учасниця уже понад чотири роки.
За період участі отримала неймовірну кількість позитивних вражень та дійсно важливих знань для професійної діяльності як психолога та для загальноособистісного розвитку. «Школа організатора освітньо-психологічного простору» дає можливості для розвитку у будь-якому напрямі.
Так, одними із перших набутих мною компетентностей стали уміння написання наукових текстів та представлення результатів досліджень на загал, як письмово, так і під час публічних виступів. Також саме тут отримала знання і досвід для роботи з програмами Microsoft Office, а саме: Word, Excel, PowerPoint. Напевне, одними з найзатребуваніших здібностей під час навчання, що набула саме завдячуючи участі в ШООПП, були технічна правка тексту та оформлення бібліографічного опису джерел. Окрім цього, новими освоєними видами роботи стали стенограми та робота з відеоредактором. Неймовірно розвинулось уміння пошуку інформації та швидкого розрізнення наукового тексту від інших його видів.
Окрім цього, «Школа організатора освітньо-психологічного простору» безперестанно проводить дослідження щодо особливостей діяльності в різних соціальних мережах, враховуючи TikTok, Instagram, Facebook. При цьому, висвітлення діяльності наукового гуртка проводиться через Instagram, де кожен гуртківець має змогу здобути досвід ведення сторінки, створення сторіс та публікації постів різного спрямування і я в цьому не стала виключенням.
Для моєї діяльності у сфері психології участь у «Школі організатора освітньо-психологічного простору» також є корисною. Кожне засідання не обходилось без аналізу конкретних ситуацій, методик та інтервізій. Було проведено обговорення таких важливих тем, як: маніпулювання, навіювання, масова паніка, панічні атаки, робота із страхами, підвищення самооцінки, особливості психосоматичних проявів, робота з адикціями та девіаціями, проробіток залежних стосунків, методи психологічного розвантаження та кризової допомоги – і це далеко не повний список. До того ж, кожна з тем була проаналізована саме на конкретних прикладах.
Особливо хочеться відзначити значення «Школи організатора освітньо-психологічного простору для особистісного розвитку». Особисто мені участь у її діяльності допомогла пропрацювати деякі психологічні проблеми, враховуючи питання самооцінки, неприйняття та психосоматики. Саме тут я набула здатності до самоаналізу та саморозуміння, що безперечно вплинуло на ставлення до себе і світу. Окремо відзначу про неодноразову участь у тренінгах різного спрямування. Так, наприклад, авторське заняття проф. Осадченко І. І. з розвитку літературних здібностей надихнули до написання поезії та прози, яку збираюсь незабаром публікувати на власних сторінках у соцмережах. Також, маю бажання до публікації в друкованому вигляді книги художнього стилю, над якою зараз працюю у власне задоволення.
Планую реалізувати себе у сфері психології, далі продовжувати діяльність у науковій сфері та розвивати здібності до написання художньої літератури.
